top of page
Image by Marius Masalar

Repertoár

   Komorní sbor Danielis má ve svém repertoáru mnoho skladeb nejrůznějších stylů, žánrů a obsazení. Najdeme zde skladby jak a capella, tak s instrumentálním doprovodem. Mnohé z nich upravili Pavel Smutný a Martin Doležel. Většinu repertoáru tvoří duchovní tvorba. Z děl světových skladatelů jmenujme např. Ecce quomodo moritur justus J. Galla Handla, známé sbory Hallelujah a Surely z oratoria Mesiáš G. F. Händela,Tochter Zion téhož skladatele, slavný "chorál" Jesus bleibet meine Freude J. S. Bacha, Ave verum corpus W. A. Mozarta, Ode an die Freude L. van Beethovena, Agnus Dei G. Bizeta, Sbor Židů G. Verdiho, Carmina Burana C. Orffa, z děl skladatelů českých např. několik skladeb z cyklů Česká mariánská muzika a Svatoroční muzika V. A. Michny z Otradovic (Nebeští kavalérové, Z nebe posel vychází, Velikonoční oběti ad.), z kancionálu V. M. Šteyera (Křesťanská duše aj.), Suscepimus L. Janáčka, Five Lenten Motets A. Tučapského, písně z cyklu Anděl Páně zlámal sáně P. Smutného (Válečná, Tanec smrti ad.). K nejstarším písním patří chorální Ave Maria, Salve regina či jedna z nejstarších českých lidových duchovních písní vůbec Bůh všemohoucí. 
   Ze spirituálů jmenujme např. Old Time Religion, Deep River, Hush! Hush!, Glory, Glory, Hallelujah, Amazing Grace, Keep Your Lamps, Mary Had A Baby, Go Tell it On the Mountains, z populárů Embraceable You, Scarborough Fair, Tonight z West Side Story, Barbara Ann, Yesterday ad. 
   Velkou část repertoáru zahrnují taktéž vánoční písně a koledy, a to nejen české, ale i latinské (Adeste fideles, Danielis prophetia), anglické (O Little Town of Bethlehem, The First Nowell, What child is this?, Hark! The Herald Angels Sing, Happy Christmas, White Christmas), německé (Oh, du fröhliche, Es ist ein Ros entsprungen), italské (Dormi, dormi), španělské (Feliz Navidad, El Nacimento) a francouzské (Cantique de Noël). Do sborového repertoáru patří i několik písní Taizé (Touhy plná je má duše, Magnificat, Laudate omnes gentes ad.) i pár písní lidových (Ej, vandrovali hudci, Pred muzikú, A té Réhradice).

 

  • Facebook
  • Youtube
bottom of page